Lukáš (39): Nevlastní dcera chce zůstat se mou a ne se svojí matkou. Ta jí musela něco strašného provést

od Luboš Klouček
Zdroj: 123RF.COM

Když jsem potkal Radku, zamiloval jsem se na ihned první pohled. Bál jsem se ale, že její dcera bude mít s novým tatínkem problémy a nepřijme mě. Malé Karolínce bylo tehdy pět let. Vím, jak to v takových případech chodí, a proto jsem se obával, že mě nikdy nepřijme. Mýlil jsem se.

Kája si na mě zvykla velmi rychle. Nejprve mi říkala strejdo, později, když jsem se k ní a její matce nastěhoval, naučila se mi říkat tati, což mě velmi potěšilo. Čím lepší vztah jsem ale navazoval s ní, tím horší to bylo s její matkou.

Radka na mě pořád křičela a vyvrcholilo to tím, že požádala o rozvod

Zdroj: 123RF.COM

Ať jsem doma udělal cokoli, bylo to špatně. Když jsem přišel později z práce, abych díky přesčasům donesl víc peněz, vynadala mi, že se jim nevěnuji. Když jsem přišel dřív, měla rozkoukaný seriál a ani mě nepozdravila. Jen mi později vytkla, že jsem jí zkazil požitek z televize.

Brzy se její láska ke mně vytratila. Místo pozdravu na mě křičela sprostá slova, posílala mě spát na gauč, aniž bych věděl, co jsem zase provedl. Jednoho dne mi řekla, že už mě má dost, že chce, abych se odstěhoval a rozvedl se s ní.

Karolíně je osm. Chce zůstat se mnou, já ale nevím, co pro to mám udělat

Zdroj: 123RF.COM

Jsme se ženou v rozvodovém řízení. S Kájou se vídám jednou za týden, když ji vyzvedávám ze školy. Ačkoli mě totiž její matka nesnáší, hodím se jí jako poslíček. A já jsem za to vlastně rád, protože je to šance s Kájou aspoň občas prohodit pár slov. Obvykle je to ale vždy stejné. Kája mluví jenom o tom, že by chtěla zůstat se mnou, protože je na ni matka zlá.

Myslím, že mi něco tají, ale když se jí ptám, tvrdí, že o nic konkrétního nejde. Mám strach, že Radka malé Káje něco provedla. Holčičku bych si rád do péče vzal, ale je to má nevlastní dcera a nemám na ni nejmenší právo. Možná, kdybych věděl, co se stalo, měl bych šanci. Jenomže ona mi nic neřekne a s Radkou jsem o tom nemluvil.

Mám obavu, že po rozvodu nebudu moct Karolínu vídat

Bojím se. Jakmile dojde k podpisu rozvodové smlouvy, oficiálně ztratím jakoukoli možnost Káje pomoct. Ať už se děje cokoli, bude to později jedno. Navíc ji pravděpodobně nebudu moct vyzvedávat ani ze školy. Musím z ní teď dostat, proč chce tak urputně být se mnou místo vlastní matky. Jinak ji úplně ztratím a ona si bude muset brzy zvykat na nového nevlastního tatínka.

Autor: Šárka Cvrkalová

Související články